قول سازمان حمایت برای کنترل قیمت گوشت قرمز/ توزیع گوشت منجمد در بازار

واردات حدود ۱۲ میلیون تن نهاده‌های دامی به کشور
19 فوریه 2020
عرضه گوشت قرمز ۵۰ هزار تومانی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای
02 مارس 2020

معاون نظارت بر کالاهای مصرفی و شبکه‌های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت گفت: برای کنترل قیمت گوشت قرمز به بازار ورود کرده‌ایم و قول می‌دهیم حتما قیمت را کنترل کنیم.

سید داوود موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد دلایل افزایش قیمت گوشت قرمز در روزهای اخیر گفت: متأسفانه بحث‌های هیجانی در مورد ویروس کرونا در این بخش هم اثرگذار بوده به طوری‌که با امتناع مردم از مصرف آلایش دام مانند جگر و کله‌ و پاچه قیمت این اقلام کاهش و برای جبران قیمت کلی فروش، قیمت گوشت قرمز افزایش یافته است.

معاون نظارت بر کالاهای مصرفی و شبکه‌های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت افزود: البته در مورد گوشت گوساله شاهد افزایش قیمت نبوده‌ایم اما این افزایش در یکی دو روز اخیر در گوشت گوسفندی مشاهده شده است.

* افزایش قیمت گوشت قرمز تخلف است

وی با بیان اینکه پیرو این اتفاق و در راستای کنترل قیمت این کالا اکیپ‌هایی از سوی سازمان حمایت در میدان بهمن و مراکز بزرگ عرضه و میادین مستقر شده است، گفت: حتماً در بخش کشتارگاه‌ها هم با جدیت این موضوع را پیگیری می‌کنیم تا قیمت گوشت قرمز برای مصرف‌کننده بر پایه قیمت خرید دام زنده سبک و آنالیز مربوطه تعیین شود.

موسوی بیان داشت: هر گونه افزایش قیمت در گوشت قرمز غیرقانونی و تخلف است و با متخلفان برخورد می‌شود.

* همه کالاهای اساسی به میزان لازم ذخیره سازی شده است 

معاون نظارت بر کالاهای مصرفی و شبکه‌های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت با تأکید بر اینکه ذخایر گوشت قرمز منجمد به اندازه کافی است، گفت: امروز هم مجدد در جلسه‌ای تاکید شد تا گوشت قرمز منجمد به وفور در مراکز عرضه، میادین و فروشگاه‌های زنجیره‌ای توزیع و در اختیار مردم قرار گیرد.

وی اظهار داشت: البته این تمهیدات پیش از این برای تنظیم بازار شب عید و ماه مبارک رمضان اندیشیده شده بود و خوشبختانه هیچ مشکلی برای تأمین گوشت قرمز وجود ندارد.

موسوی افزود: بر این اساس تمام سهمیه‌های کالاهای اساسی از جمله گوشت قرمز منجمد، مرغ، برنج، شکر، روغن برای استان‌ها مشخص شده و دغدغه‌ای برای تأمین نداریم.

* بعضی التهابات بازار ناشی از رفتار هیجانی مردم است

معاون نظارت بر کالاهای مصرفی و شبکه‌های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت در پاسخ به این سوال که چرا علی‌رغم تاکیدات مکرر مسؤولان مبنی بر اینکه همه چیز فراوان است و مشکلی نیست، باز هم در بازار شاهد گرانفروشی و این‌گونه اتفاقات از قبیل تغییرات ناگهانی قیمت‌ها هستیم و به نظر می‌رسد اقدامات لازم و بازدارنده برای برخورد با متخلفان صورت نمی‌گیرد، گفت: متأسفانه بعضا این اتفاقات ناشی از رفتارهای هیجانی مردم است. ما حتماً برای کنترل قیمت گوشت قرمز ورود کرده‌ایم و قول می‌دهیم قیمت را کنترل کنیم.

وی اظهار داشت:‌ همه تلاش ما و کارگروه تنظیم بازار این است که با رصد و پایش هر مشکلی که در این زمینه وجود دارد را در اسرع وقت حل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 11 =